Serbest Isciler Birligi-Uluslararasi Isciler Dernegi

Biz anarko-sendikacilar, egemensiz kendinden-yönetim üzerine kurulmus toplumu amac olarak sahipleniyoruz. Bundan dolayi daima güc birikimi ve hirarsi anlamine gelen merkezi yapilanan örgütlenmeyi reddediyoruz.

Ne insanlar politik vekillerle örnegin reformist sendikalar, partiler, ve kiliseler tarafindan yönetilebilirler, nede bu sekilde bizim isteklerimiz yerine getirebilirler. Buna karsin, biz bagimsiz is yerleri, yerel gruplar icinde kendinden-örgütlenme taraftari dolaysiz ve dolayli maas bagimlisi insanlariz. Bu bagimsiz gruplar Almanya da FAU icinde, uluslararasi düzeyde IAA adi altinda birlesmislerdir. Amac ve isteklerimizi gerceklestirmek icin grev, boykot, isgal gibi her türlü direkt eylemleri kullaniyoruz. (buna karsin her cesit parlementer faaliyetleri reddediyoruz.) Bu sekildeki örgütlenmeyle, özgür bir zeminde devrimci degisim yararina mücadele icin ve daginiklik, görüssüzlügü ortadan kaldirmak icin imkanlarimizi birlestiriyoruz. Iktidar ve kapitalist sistemin gücü, üretim araclari üstündeki özel veya devlet hizmetindeki siddet ve calisan sinifin sömürüsü üzerine kuruldugu icin antikapitalist mücadelenin temel baslangic noktasi ekonomik alandir.

Serbest isciler birligi, iscilerin kendinden örgütlenmesidir.

Bu cercevede bizimle beraber hareket veya isbirligi etmek olursa hos ve sefa geldi.

Anarko-sendikacilar olarak kecelesmis, demokratik olamyan araci, yönetici aygitlardan ve sadece cene yapan sosyal kuruluslardan bir sey beklemiyoruz.

Biz kendimiz icin iyi olani, kendimizinde bildigini papazsiz, sefsiz, devletsiz ve araci yöneticiler olamadan kendimizi idare edecegimizi düsünüyoruz. Üreticilerin kendinden yönetimine dayanan temel-demokratik-ekonomi bizim icin daha iyisini gerceklestirir. Biz de tam bunu istiyoruz.

FAU

Bugün Hartz IV ve ALG II karsi yürüyoruz. Bu iyi ve dogru olan bir sey ama bunun yaninda su durumdaki öbür politik gelismelerle ayni fikirdemiyiz? Eger bu kanunlarin büyük bir bölümü ertelendiyse yine akillica evde mi oturacagiz? SPD nin hükümeti devralmasinin önceki süreclerinden beri bizim mücadeler sonucu kazanilmis haklarimiza, maaslarimiza, sosyal güvenlik diye adlandirilan sisteme saldirilmaktadir. Bu saldirilar sonucu kayiplari az veya cok kabullenmemiz isteniyor.Tarif sistemi ufalanip, saglik sistemi özellestiriliyor. Iltica hakki kaldiriliyor. Ufak tefek protesto olunca sosyal hirsizlik kanunlarina ufak tefek makyaj yapiliyor. Daha sonra zenginler fakirlere karsi ikinci tura geciyor. Ay sonunda ekmek biterse herhalde pasta yememiz söylenir.

SOSYAL HIRSIZLIGA SON !!!!
BUNAMIS BOS KASA PROPAGANDALARINA SON !!!
ASAGIDAN YUKARIYA YENIDEN DAGITIMA SON !!!
KODAMANLAR KAVGA ISTIYORSA HAKLARI VERILMELI !!!

Nasil isten cikarma korumanin(kündigungschutz) parca parca kaldirildigini, yilbasi parasinin silindigini, sosyal yardimin tirpanlandigini, yeni olarak her isi kabullenme zorunlulugunun(zumutbarkeit) icat edildigini yeterince yerimizden efendi efendi seyrettik.

Icimizden bazilari bir o partiyi bir öbür partiyi secti, sendikaya üye oldu, belki geri cikti. Sonunda her seyin bir bütünün bir parcasi oldugunu farkettik. Bundan sonra olabilecekleri göz önüne koyup, kendimizi örgütlüyoruz.

Patronlarla birlik kurmayan yönetici araci olmadan calisan, mücadele eden, icinde kendimizin karar verdigi bir sendika. Sefi ve devleti olmayan bir toplum icin hükümdarsiz adaletli bir düzen icin, esit kadin ve erkekden olusan özgür bir toplum icin mücadele edin ve FAU-IAA ya gelin.

ADINI HAKKEDEN BIR DIRRENIS ICIN !!!
DOGRU SENDIKALAR MÜCADELE EDIYOR !!!

[ssba]